شرکت پیروز بام شرق،بزرگترین تولیدکننده عایق های رطوبتی

حادثه به علت حرارت زیاد به ایزوگام

حادثه به علت حرارت زیاد به ایزوگام

حادثه به علت حرارت زیاد به ایزوگام

 

نصابي در حالی که سرگرم ایزوگام یک دیواره بتنی در عمق شش متری بود به یکباره بر اثر اشتباه در حرارت دادن بسیار زیاد به ایزوگام ابتدا موجب شعله ور شدن عايق رطوبتي شد و درحالی که سعی می کرد از شعله دور شود موجب جدا شدن شلنگ از مشعل شد و سپس گاز که در آن فضا جمع شده بود به یکباره شعله ور شد.

خوشبختانه کارگر به دو علت جان به سلامت بدر برد اول آنکه او نا خوداگاه در زمان انفجارگاز جمع شده در آن فضا به زمین نشسته و میزان تماسش با شعله بسیار کم شد و دوم آنکه نیروی ناظری که در بالای محل کار با کپسول آتش نشانی حاضر بود توانست کپسول گاز را ببندد و سپس ایزوگامی که شعله ور شده بود را به سرعت خاموش کند هرچند نصاب دچار سوختگی سطحی در پشت خود شد اما این حادثه می توانست عواقبی بسیار وخیمتر از این هم داشته باشد.

یکی از رایج ترین اتفاقات در نصب عايق رطوبتي جدا شدن شیلنگ از مشعل است که در فضای باز با بستن سریع کپسول گاز هیچوقت به عنوان یک حادثه خطرناک مورد توجه قرار نمی گیرد اما هنگامی که این حادثه در یک فضای کوچک روی دهد تا کارگر شیر کپسول را قطع کند گاز خارج شده از شیر فضا را اشباع کرده و حادثه با انفجار ی که حتی میتواند بزرگ هم باشد آغاز می شود در چنین حالتی فرار کارگر از محل حادثه نیز بسختی انجام می شود.

پیشگیری:

 

1- مهارت در اطفاء حریق با کپسول آنچنان با اهمیت است که پيشنهاد مي شود در پروژه هاي نصب عايق رطوبتي نصاب ها حتما كپسول اطفاء حريق به همراه داشته باشند و قبلا آموزش شيوه اطفاء حريق با كپسول را دبده باشند.

2- استفاده از رگلاتور در كپسول مانع از برگشت شعله به داخل كپسول و انفجار آن مي شود.

3- هنگام استفاده از سيلندر گازمايع كافي است فقط نيم دور شير سيلندر را باز كنيد تا از همه فشار سيلندر برخوردار گــرديد و در مواقع خطر نيز به سرعت شير آنرا ببنديد .

4- حتما محل اتصال لوله (شيلنگ) به رگولاتور و مشعل و غيره با بست آهني محكم بسته شود.

براي اطمينان هـرچه بيشتر از عدم وجود نشتي پس از هر تعويض سيلندر، با مقداري كف صابون به محل اتصالات شير ، رگولاتور ، لوله اتصــال (شيلنگ ) و بست هاي مربوطه قرار دهيد و در صورت مشاهده حبابهاي هوا نشان دهنده نشتي در آن محل است .

5- سيلندر گازمايع را هميشه با دسته و پايه و شير فلكه سالم از متصديان توزيع دريافت و به همان صورت نيز تحويل دهيد.

6- از پرتاب كردن و غلطانيدن سيلندر گازمايع بر روي زمين جدا خودداري و براي انتقال آن حتي المقدوراز انواع وسايل چرخ دار استفاده كنيد.

سيلندر گازمايع را فقط با استفاده از دسته آن جابجا نمائيد و هرگز از رگلاتور يا شير بعنوان دستگيره استفاده نكنيد.

سيلندر گازمايع را هميشه بر روي سطح افق بصورت قائم مستقر كرده و هرگز آنرا به پهلو نخوابانيد .

7- سيلندر گازمايع را هرگز در معرض حرارت قرار ندهيد.

ديده شده كه نصاب براي گرم كردن كپسولي كه در حال اتمام است از شعله استفاده مي كند.

اين امر ممكن است باعث انفجار كپسول شود.

براي گرم كردن كپسول بايستي آن را در ظرف آب گرم قرار داد.

در مواردي ديده شده مسدود شدن دودكشها بر اثر نصب نامناسب حادثه آفريده است.

در نصب عايق در پشت بام چنانچه دودكشها همسطح بام باشند ،پس از نصب عايق، باز كردن سر دودكشها توسط نصاب نبايستي فراموش شود.

در غير اينصورت گازهاي حاصل از احتراق (مخصوصا منو اكسيد كربن) به داخل ساختمان برگشت مي كند كه باعث گازگرفتگي مي شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 13 =

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

دسته بندی مطالب

اطلاعات تماس

از طریق اطلاعات زیر میتوانید با شرکت ما تماس حاصل فرمایید.

محصولات پیروزبام شرق

شرکت پیروز بام شرق

شركت تولیدی پیروز بام شرق با هدف تأمین بخشی از نیازهای جامعه و همچنین كسب درآمد از كارآمدترین راه كه همانا تولید و فرآوری می باشد توسط بخش خصوصی تأ سیس شد و طی سالها فعالیت در زمینه تولید عایق های رطوبتی توانسته گامهای بلندی در راه توسعه محصولات, بهینه سازی تولید و ارتقاء كیفیت محصول بردارد